Zhruba deset let je jízdné v městské hromadné dopravě v Brně na stejné úrovni. V nynější době zvyšujících se cen za energie nebo naftu se objevují myšlenky na jeho zdražení. Podle brněnské primátorky Markéty Vaňkové ale tyto úvahy nejsou na stole. Řekla to v úterní diskuzi, kterou na Nové radnici uspořádal Deník. „V tuto chvíli máme za to, že není vhodné jízdné zvyšovat. Chceme, aby lidé více využívali městskou hromadnou dopravu,“ vysvětlila.

Řád milosrdných bratrů připravuje výstavbu polyfunkčního domu ve Vídeňské ulici v brněnských Štýřicích.
Milosrdní v Brně chtějí stavět byty: Investujte do nemocnice, říká její ředitel

CELOU ONLINE REPORTÁŽ NAJDETE ZDE

Oproti cestujícím mají nepříjemnou jistotu odběratelé místních tepláren. Představitelé městské firmy v současnosti nakupují zemní plyn nebo elektřinu za několikanásobek ve srovnání s obdobím před nedávno přerušenou topnou sezonou. Skokový nárůst cen proto dopadne na zákazníky. „Nevím, co by se muselo stát, aby ke zdražení nedošlo,“ konstatoval generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Velké starosti dělá dramatický nárůst ceny za zemní plyn dopravnímu podniku. Současné dodávky má zajištěné do konce roku, od příštího za ně má platit až šestkrát víc. Na situaci už reagoval víkendovým upřednostňováním autobusů na naftu, třebaže i její cena šla nahoru. „Zcela odstavit autobusy na stlačený plyn není možné. Snažíme se ale optimalizovat využití autobusů tak, aby co nejvíc teď jezdily ty dieselové," uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

V Brně aktuálně vznikají další části velkého městského okruhu - v Žabovřeské a na Tomkově náměstí s Rokytovou. I do těchto dopravních staveb se může promítnout zdražování, a to kvůli navýšení cen stavebního materiálu, konkrétně třeba železa, cementu či izolace. „Máme uzavřené velké kontrakty, jejichž součástí jsou inflační koeficienty. Obecná inflace se ale liší od té u komodit. Za loňský rok byla zhruba 4,4 procenta, zatímco například cena železa narostla o dvě stě procent," uvedl příklad ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala. Podle něho má vzniknout systémové řešení na úrovni ministerstva dopravy.

Kvalitu pitné vody v Brně zkoumali v uplynulém roce odborníci z brněnské techniky. Oba zdroje vody označili za velmi kvalitní.
Jakou vodu v Brně pijete? Ve vzorcích objevili kofein, v odpadech dokonce drogy

Na debatě se řeč stočila také k zásadním projektům města v podobě Janáčkova kulturního centra nebo sportovních hal, ať už se jedná o multifunkční arénu nebo atletický stánek. Koncertní sál je ve fázi před zahájením výběru zhotovitele. Dál pokračuje i příprava haly na výstavišti, u něhož radní schválili vypsání nového koncesního řízení. Na rozcestí momentálně stojí projekt stánku pro atlety, který nedostal dotaci tři sta milionů korun od Národní sportovní agentury. „Skončí proto v šuplíku?" zeptal se moderátor diskuze Michal Šupálek, který je šéfredaktorem Deníků na jižní Moravě a Vysočině.

Odpovědi se chopila přímo Vaňková. „V tuto chvíli to tak vypadá. Od začátku jsme říkali, že atletickou halu budeme stavět pouze v případě, že získáme dotaci od státu. To se bohužel nestalo,“ řekla primátorka.