S hejtmankou o dopravě, nemocnicích i zaměstnanosti

České Budějovice /VIDEO/ – Jak se v příštích letech promění jihočeské nemocnice? Kteří dopravci nás v příštích letech budou po kraji vozit autobusem a vlakem? A jak těžké je pro jihočeské firmy najít v této době zaměstnance? I na tyto otázky zazní odpovědi při Setkání s hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou.

7.11.2017
SDÍLEJ:

Setkání s jihočeskou hejtmankou Ivanou Stráskou.Foto: Deník/Radka Doležalová

Deník s vámiEventové oddělení VLTAVA LABE MEDIA "Deník s vámi" ve spolupráci s jihočeskými Deníky pořádalo debatu v pivovarské restauraci národního podniku Budějovický Budvar. 

Hlavním tématem setkání, jehož se zúčastnili i ředitelé jednotlivých jihočeských nemocnic, významní podnikatelé, zástupci kulturních institucí a vysokých škol, byly priority současné krajské vlády. Zvláštní pozornost byla věnována tématům zdravotnictví, dopravy a zaměstnanosti.

V otázce zdravotnictví se řešilo využití dolního areálu českobudějovické nemocnice po sestěhování do horního areálu. Ten by měl přejít pod samosprávu kraje nejdříve po roce 2021. Ivana Stráská, hejtmanka Jihočeského kraje, nastínila některé možnosti. "Jednou z variant je depozitář, to jsem ale nepřijala s nadšením, protože si myslím, že takový prostor na tak lukrativním místě by neměl sloužit jako depozitář," uvedla jihočeská hejtmanka. Doplnila, že další možností je přesunout do těchto prostor krajský úřad či zde vybudovat sociální zařízení. "Jednou z variant je i vytvoření lékařské fakulty. Jsme jedním z mála krajů, který lékařskou fakultu nemá. Byla proto zřízena pracovní skupina, která má zjistit, jestli je tato možnost vůbec reálná. Je to tak spíše myšlenka, která se prověřuje. Nepředpokládám ale, že by se areál rozprodal," dodala. 

Dalším tématem byla doprava. Zde se řešilo nejen zavedení Integrovaného dopravního systému Jihočeského kraje v okolí krajského města, ale také některé změny v obslužnosti MHD v obcích na Českobudějovicku. Už od ledna příštího roku má totiž přestat jezdit linka číslo 4 v úseku České Budějovice - Hluboká nad Vltavou. Více k tomu řekl Slavoj Dolejš, ředitel Dopravního podniku města České Budějovice. "Dopravní podnik reaguje na objednávku, kterou vyprodukují obci či kraj. Dopravní podnik je pouze jedním z možných poskytovatelů MHD, který tuto službu zajišťuje. Dohoda byla taková, že některé linky obsluhovat nebudeme, protože bude výhodnější pro to, aby systém lépe fungoval. Někde bude logičtější, aby službu zajišťoval linkový dopravce, protože zajistit to z naší strany je dražší." Na to navázal Jiří Borovka, jednatel společnosti JIKORD s.r.o. "Chci jen všechny ubezpečit, že žádné rušení linek se nekoná, fungovat budou stále, jen s jiným dopravcem." 

Jako poslední přišla na řadu otázka nezaměstnanosti v Jihočeském kraji. Ta se dlouhodobě drží na jedné z nejnižších pozic v republice. Více k tomu řekla Lenka Vohradníková, oblastní ředitelka Jihočeské hospodářské komory: „Známe největší podnikatelské problémy a k nedostatečné infrastruktuře, administrativní zátěži patří i nedostatek pracovních sil. Nezaměstnanost je nejnižší za posledních dvacet let. Z nabízených uchazečů si ale zaměstnavatelé už nedokáží vybrat. Firmy se proto snaží prodlužovat odchod do důchodu, moudré firmy spolupracují se školami, poslední cestou ze střednědobého hlediska je pomoc ze zahraničí.“

Regionální partneři.

Autor: Redakce

7.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Řidič sk. C Praha , Alza cz 45 000 Kč Řidič C ALZA Řidič C , Dopravní společnost přijme řidiče sk. C na převozy mezi sklady společnosti Alza v Praze. Nástup možný ihned. Pro více informací nás kontaktujte. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 18 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: HPP nebo i brigáda, práce v okolí Trhových Svinů, případně jižní Čechy, vyučení ve stavebním oboru nebo praxe. Pracoviště: Jan pečman, Na spořilově, č.p. 765, 374 01 Trhové Sviny. Informace: Švepeš, +420 720 659 639. Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 81 Kč Výrobci a zpracovatelé potravin a příbuzní pracovníci PRACOVNÍK-CE V POTRAVINÁŘSKÉM PROVOZE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 81 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: A11 a:15/10/2018, 1 pracovník na jednosměnný provoz (6.00-14.30 hod.), 2 pracovníci na dvousměnný provoz (6-14,30 a 13,30 - 22,00 hod.), NE - ČT, příplatky za odpolední směnu 10,- Kč, příplatek za neděle 25 % k hodině, měsíční prémie dle výkonu 0 - 3000,- Kč, manuální zručnost, dobrý zdravotní stav, nevyučené zaučíme, pravidelná mzda., Zaměstnanecké výhody - příspěvek na PP, denní možnost stravy, denně čisté pracovní oděvy, Kontakt telefonicky, e-mailem viz výše.. Pracoviště: Svopex food cz, Papírenská, č.p. 724, 739 21 Paskov. Informace: Beier, +420 595 170 101-2. Ostatní - INVESTUJ A VYDĚLÁVEJ 20 000 Kč Pasivní příjem Během jednoho roku jsem si přivydělal 160.000 Kč. Jak jsem to udělal? Jednoduše jsem zainvestoval a pak už jen sleduji jak moje investice rostou. Pokud mi nevěříte, podívejte se na moje webové stránky. Natočil jsem pro vás videa, kde vám vše ukážu a vysvětlím krok za krokem. Skvělý způsob jak si zajistit finační nezávislost.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

DENÍK S VÁMI

Vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA – divize Deníku – nejčtenějšího zpravodajského titulu na trhu, má vlastní eventové oddělení, které vzniklo s cílem využít potenciál nejčtenějšího zpravodajského titulu v České republice.

POŘÁDÁME

 • Odborná společenská setkání na aktuální a zajímavá témata
 • Diskusní debaty či uzavřená VIP setkání
 • Odborné konference

ZAJIŠŤUJEME

 • Produkci a organizaci eventů nejrůznější charakteru a rozsahu na míru
 • Kompletní projektové řízení
Kontakt
 • Jana Švecová
  Head of Events

  Vltava Labe Media a.s.
  U Trezorky 921/12
  Praha 5 - Jinonice 158 00
  +420 721 672 761
  j.svecova@vlmedia.cz